Groty kute

Wyroby kute

Wyroby kute to bogaty asortyment artykułów

wyroby kute

Wyroby kute - przegląd dostępnych wyrobów metalowych

Ogrodzenia posesji warto wzbogacać o wyroby kute. Mogą to być rozety, rygle do bram czy furtek. Możliwości jest sporo, ale w tym artykule skupimy się na grotach wieńczących szczyt płotu. Jakie kształty, wielkości i kolory można odnaleźć na rynku?

Groty to bardzo ważne elementy kute

Często widoczne na ogrodzeniach groty kute występują w wielu wzorach i wielkościach. Zanim jednak przejdziemy do tego tematu należy wspomnieć o zastosowaniach tych elementów. Otóż groty spełniają dwie ważne funkcje. Po pierwsze są to bardzo ładne ozdoby kute. Są w stanie odmienić wygląd niemal każdego ogrodzenia. Jeśli zostaną odpowiednio dobrane to nie dekorują wyłącznie płotu. Stanowią ozdobę całej posesji.

Trzeba też wiedzieć, że kute groty to wyroby kute mające wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców budynku. Chronią posesję przed włamywaczami i innymi niechcianymi gośćmi. Jest to możliwe dzięki temu, że bardzo często są ostro zakończone. Po zamontowaniu w ogrodzeniu, sprawiają, że staje się ono niemal niemożliwe do sforsowania. Potencjalny włamywacz zrezygnuje z przeskakiwania płotu widząc, co mu grozi. Zatem groty wspomagają takie elementy jak zamki do bram, zawiasy i rygle.

Groty kute i ich odmiany

Opisywane groty do ogrodzeń występują w odmianach różniących się wymiarami, wzorami i kolorami. Najpierw zajmiemy się pierwszym z wymienionych kryteriów podziału. Wymiary to między innymi średnica podstawy grotu. To ważne, bowiem to ten parametr decyduje o tym czy element pasuje do ogrodzenia. Standardowy przedział dostępnych średnic wynosi 12-32 mm. Dopiero po tym patrzy się na wysokość i szerokość grotu. W tym wypadku możliwości do wyboru jest równie wiele. Popularne wymiary to na przykład 120x55 mm.

Jeśli chodzi o kolory to groty, podobnie jak rozety kute, są najczęściej czarne. Jest to elegancka barwa, pasująca niemal do wszystkiego. Oczywiście to nie jedyna opcja do wyboru. Ciekawie prezentuje się element w naturalnym kolorze stali. Groty do ogrodzeń mogą być też pomalowane na kolory wybrane przez klienta. Jeśli zaś chodzi o wzory to jest ich cała masa. Mogą to być proste, zaostrzone groty, powstające w oparciu o motywy roślinne lub mające zaokrąglone kształty. W modzie są też wyroby kute takie jak klasyczne lilijki.

wyroby kuterygle do bramgroty kuteozdoby kutekute grotyzamki do bramryglegroty do ogrodzeńgrotyrozety kute

Powiązane wpisy

Elementy kute

Elementy kute - gdzie je kupować by nie przepłacić

Groty do ogrodzeń

Groty do ogrodzeń w każdym ogrodzeniu

Groty kute

Groty kute do bram - zastosowanie